Bilgi
Bilgi

Webtasarım ve web yazılım hakkında iki türlü bilgi verme gereği görmekteyiz, bunlardan bir bölümü web uzmanlarına diğeri ise web site ihtiyacı olan müşterilere.

Web Tasarım uzmanlarına;

     Müşterilerinizi kategorize etmenizde fayda var aksi halde her müşterinize eşit yaklaşırsınız ve ödemelerinden dolayı sıkıntı yaşadığınız müşterilerinize göstereceğiniz yavaşlamayı doğru ve dürüst müşterilerinizede yaşatabilirsiniz. Çürük müşteri dediğimiz oyalayan müşteri kitlesinden uzak durmanızda fayda var bu kitle genellikle daha fiyat konuşmadan size bir çok müşteri göndereceklerini ve sizi abad edeceklerini vaad ederek siteyi daha ucuza yapmanızı talep ederler laf arasındada çok paralarının olduğunu anlatmayı ihmal etmezler!

      Sizden talep ettikleri hizmetin çok önemli olmadığını ve öğlesine basit bişe istediklerini söyleyen ve sizden ucuz fiyat isteyen müşteri kitlesi sonrasında bir türlü bitmeyen talepleri sıralayarak size baskı ve caydırma politikası uygulayarak işlerini nerdeyse bedavaya getirmeye çalışırlar ve işinizden nefret etmenizi sağlarlar.

      Birde kaliteli müşteri dediğimiz kitle vardır, ne istediğini bilir, isteğine uygun bütçe oluşturmuş ve sadece uzman arayan kitle, bu kitle sizi her zaman onore eder ve bu kitleye yaptığınız her işte paradan çok özgüven kazanırsınız ve ödediği ücretten daha fazlasını yapmaya uğraşırsınız kaliteli müşterileriniz olması dileği ile!

Web site ihtiyacı olan müşterilere;

       Editçi dediğimiz yarım hacker'lıktan gelme veya bir kaç html kod öğrenip kendisini kolay yoldan zengin edecek bir piyasada hisseden webmasterlara dikkat etmelisiniz! istediğiniz herşeyi evet yaparız, yaparız abim, sen merak etme abim... gibi laflarla ikna edip çok küçük fiyatlara büyük işleri alan sonrada telefonlara bakmayan webmaster lara...

       Yeni yaptırdığınız işe bir sürü kusur bulup daha iyisini yapacağını söyleyip sizden cüzi miktarda ödeme isteyen webcilere dikkat edin.

       Alanında uzman tasarım, yazılımcılarla çalışmanız sizi uzun vadede planladığınız noktaya en hızlı götürecek araçtır ödemesini düzgün yaptığınız müddetçe sıkıntı yaşamazsınız.