Bilgi
Bilgi

      Yazılımlar ne kadar komplike ise o kadar iyi bir kombinasyon kurulması gerekir. Algoritmanız ne kadar iyse sisteminiz o kadar iyi çalışır ve kullanıcıya o kadar iyi hizmet verir. Tutulmuş büyük yazılımlara dikkat ederseniz algoritmalarında genelde ihtiyaca dayalı değişiklikler yaparlar ve her değişiklikte ise hizmet biraz daha kaliteli hale gelir şu anda ele aldığımız arama motorları kombinasyonları ise daha fazla detaya ihtiyaç duyan, algıların sürekli değiştiği ve geniş bir kitleye hitap eden bu yazılımların algoritmalarını birebir bilmemize imkan yok fakat gerek firmaların kendi açıklamaları gerekse sektörün deneme yanılma çabaları sonucu gereken işlemler kısa sürede belirlenip hızlı bir şekilde yayılmaktadır.

       Muhtemelen bu yazımız bir kaç ay sonra yeni değişiklikler neticesinde anlamını yitirecektir fakat biz şimdiye hitap ettiğimiz için işinize yarayacağını umuyoruz.

        Google ve benzeri arama motorlarında eskiden algımızdaki anlamlarının bir çoğunu yitiren seo işlemi şimdilerde arama motorlarını çöplerden temizlemeye yönelik yeni bir sürece girmiş bulunmaktadır. İnterneti gereksiz bilgilerden ve bilgi kirliliğinden temizlemeyi hedefleyen bu ilerici adım bize bir çok alanda avantajlar sağlamakta fakat klasik seo mantığına ise dezavantajlar sağlamakta.

          Yeni nesil seo hiç şüphesizki uzmanları kaliteli içerik üreticiler ve oturaklı yazarlar haline getirecektir. Sürecin bu yönde ilerlemesi her ne kadar muhataplarını daha fazla araştırma ve azme sevketsede uzun vadede bizde tüm dünya bundan iyi yönde yararlanacak ve faydasını görecektir.